Powiat Biłgorajski
"Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów – większe szanse zatrudnienia"
Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów – większe szanse zatrudnienia
Tytuł projektu: „Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów – większe szanse zatrudnienia”
Celem projektu jest:
Trwała wyższa jakość kształcenia zawodowego 5 szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego (SZPB) ukierunkowana na dostosowanie kształcenia do lokalnego rynku pracy oraz wysokie kompetencje zawodowe i atrakcyjność na rynku pracy 599 uczniów i 201 uczennic poprzez odbyte staże i praktyki zawodowe, doposażenie SZPB oraz podniesienie kompetencji zawodowych 8 nauczycieli i 3 nauczycielek do dn. 30.09.2020r.
Cel szczegółowy projektu:
Zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów szkół zawodowych poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego w regionie.
Efekty projektu:
Osiągnięcie celu projektu poprawi efektywności kształcenia 83% szkół z obszaru wsparcia. Projekt wprowadzi trwałe i kompleksowe zmiany w kształceniu zawodowym SZPB podnosząc jakość kształcenia zawodowego i podnosząc zdolność zatrudnienia U. SZPB podniosą efektywność kształcenia przez realizację staży i praktyk zawodowych (SiPZ) u lokalnych Pracodawców (P) i kształcenie na nowoczesnym sprzęcie odpowiadających wymaganiom i wyposażeniu stanowisk pracy P. Realizacja SiPZ pozwoli osiągnąć uczniom umiejętności praktyczne zgodne z oczekiwaniami P a do tego na bieżąco przekazywana U aktualna wiedza zawodowa zdobyta przez N w trakcie projektu pozwoli na stałe podniesienie zdolności zatrudnienia uczniów. Realiacja projektu więc przyczynia się do realizacji celu działania 12.4
Rezultaty:
- Ukończyło studia podyplomowe 11 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu.
- Doposażenie zakupione dzięki EFS wykorzystuje 5 ponadgimnazjalnych szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego
- Uczestniczyło w stażach i praktykach u pracodawcy 800 uczniów w tym 201 uczennic kształcących się w 5 szkołach ponadgimnazjalnych.
Projekt odznacza się dużą trwałością gdyż następne roczniki będą kontynuowały zapoczątkowane w projekcie działania w nauce umiejętności praktycznych na stanowiskach pracy odpowiadających tym realnym u pracodawców z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pozyskanego w ramach projektu. Do tego na bieżąco przekazywana uczniom aktualna wiedza zawodowa zdobyta przez nauczycieli w trakcie projektu pozwoli na stałe podniesienie zdolności zatrudnienia uczniów
Wartość projektu: 3 586 759,08 zł
Dofinansowanie projektu z UE, EFRR: 3 048 745,21 zł
krótki opis projektu:
Cel projektu: Trwała wyższa jakość kształcenia zawodowego 5 szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego (SZPB) ukierunkowana na dostosowanie kształcenia do lokalnego rynku pracy oraz wysokie kompetencje zawodowe i atrakcyjność na rynku pracy 599 uczniów i 201 uczennic poprzez odbyte staże i praktyki zawodowe, doposażenie SZPB oraz podniesienie kompetencji zawodowych 8 nauczycieli i 3 nauczycielek do dn. 30.09.2020.
Grupa docelowa: 599 uczniów i 201 uczennic 5 ponadgimnazjalnych szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego, 8 Nauczycieli i 3 nauczycielki zatrudnione w 5 ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych powiatu biłgorajskiego.
Projekt obejmuje zadania:
- Wyposażenie pracowni przedmiotów zawodowych 5 ponadgimnazjalnych szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego
- Studia podyplomowe i kursy dla nauczycieli
- Staże i praktyki zawodowe dla uczniów
Projekt doprowadzi do trwałych i kompleksowych zmian w kształceniu zawodowym które podniosą jakość kształcenia zawodowego i przyczynią się do podniesienia zdolności zatrudnienia uczniów. Działania podejmowane w projekcie zostały określone na podstawie indywidualnych diagnoz szkół zakładających współpracę z pracodawcami w realizacji staży i praktyk.
Rezultaty:
- Ukończyło studia podyplomowe 11 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu.
- Doposażenie zakupione dzięki EFS wykorzystuje 5 ponadgimnazjalnych szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego
- Uczestniczyło w stażach i praktykach u pracodawcy 800 uczniów w tym 201 uczennic kształcących się w 5 szkołach ponadgimnazjalnych.
Projekt odznacza się dużą trwałością gdyż następne roczniki będą kontynuowały zapoczątkowane w projekcie działania w nauce umiejętności praktycznych na stanowiskach pracy odpowiadających tym realnym u pracodawców z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pozyskanego w ramach projektu. Do tego na bieżąco przekazywana uczniom aktualna wiedza zawodowa zdobyta przez nauczycieli w trakcie projektu pozwoli na stałe podniesienie zdolności zatrudnienia uczniów.